KEYF-İ BAHÇEDE SİNEMA AKŞAMLARI

Keyf-i Bahçe’de sinema akşamları

Meram Belediyesi tarafından açık hava sineması akşamları kapsamında bu hafta sonu ‘Gülen Gözler’ adlı Türk filmi izlendi. Film öncesi Sadreddin Konevi konulu kısa ortaoyunu gösterisi büyük beğeni topladı.

 

Meram Belediyesi tarafından açık hava sineması etkinleri kapsamında her hafta farklı bir film izleyici ile buluşturuluyor. Altuncan Hatun Aile ve Yaşam Merkezi’nin terasında oluşturulan Keyf-i Bahçe’de bu hafta senaryosunu Ahmet Üstel ile Sadık Şendil’in yazdığı, yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı ve başrollerini Münir Özkul ile Adile Naşit’in oynadığı 1977 yapımı Türk filmi izlendi.  Film öncesi Sadreddin Konevi konulu kısa ortaoyunu gösterisi büyük beğeni topladı.

 

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa katılan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, açık hava sinema etkinliklerinin ramazan akşamlarına renk kattığını belirterek, “Geçen haftaki ilk gösterimde; dünyada büyük yankı uyandıran ‘Bir Filistin Çığlığı’ adlı film ile başlayan açık hava sinemasında bu hafta ise ‘Gülen Gözler’ adlı film izleyici ile buluştu. Cumartesi günleri Teravih namazı sonrası ücretsiz olarak düzenlediğimiz açık hava sinemasına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor.  Halkımızın aile olarak hoşça vakit geçirip, Meram’ın doyumsuz güzelliğine şahitlik ettikleri açık hava sineması etkinliklerimiz ramazan ayı sonunda devam edecek” dedi. 

 

Oluşturulma Tarihi : 12.06.2017

  • KEYF-İ BAHÇEDE SİNEMA AKŞAMLARI
  • KEYF-İ BAHÇEDE SİNEMA AKŞAMLARI
  • KEYF-İ BAHÇEDE SİNEMA AKŞAMLARI